Şriftin ölçüsü :

Saytın rəngi :

Vətən Müharibəsi Şəhidləri

VƏTƏN MÜHARİBƏSİNDƏ ŞƏHİDLİK ZİRVƏSİNƏ UCALMIŞ AĞSTAFALILAR

Foto şəkil

Rütbəsi

Soyadı, adı, atasının adı

Təvəllüdü və doğum yeri

Ölüm tarixi və dəfn olunduğu yer

Təltifləri

1

Baş gizir

 

 Yusifli Azər Nazim oğlu

28.03.1994

Böyük Kəsik kəndi

21.10.2020

Ağgöl kənd qəbirstanlığı

“Vətən Müharibəsi Qəhrəmanı”,  “Vətən uğrunda”, və “Cəbrayılın azad olunmasına görə” medalları. Həmçinin "Hərbi xidmətdə fərqlənməyə görə" medalı və "Azərbaycan Sərhəd Mühafizəsinin 100 illiyi (1919-2019)" yubiley medalı.

2

Əsgər

Abbasov Fərrux Azər oğlu

18.10.1994

Zəlimxan kəndi

27.10.2020

Zəlimxan kənd qəbirstanlığı

“Vətən uğrunda”, “Döyüşdə fərqlənməyə görə”, "Füzulinin azad olunmasına görə" medalları

3

MAHHXHQ əsgər

Abdullayev Elgün Əmirxan oğlu

 

01.04.1994

Qırılı kəndi

09.11.2020

Qırılı kənd qəbirstanlığı

“Vətən uğrunda”, "Xocavəndin azad olunmasına görə" və "Şuşanın azad olunmasına görə" medalları

4

Əsgər

Abbasov Zöhrab Natiq oğlu

17.09.2001

Eynallı kəndi

16.12.2020

Eynallı kənd qəbirstanlığı

“Vətən uğrunda” medalı

5

Əsgər

Abdullayev Nihad Adil oğlu

13.04.2002

Ağstafa şəhəri

11.11.2020

Ağstafa şəhəri, Şəhidlər Xiyabanı

“Vətən uğrunda” və "Xocavəndin azad olunmasına görə" medalları

6

Əsgər

Avdıyev Orxan

 Habil oğlu

02.08.1995

Pirili kəndi

28.10.2020

Pirili kənd qəbirstanlığı

“Vətən uğrunda”, “Döyüşdə fərqlənməyə görə” və "Füzulinin azad olunmasına görə" medalları

7

Əsgər

Babayev Mustafa Elman oğlu

04.11.2000

Xətai kəndi

17.11.2020

Ağstafa şəhəri, Şəhidlər Xiyabanı

“Vətən uğrunda”, “Cəsur döyüşçü” və "Şuşanın azad olunmasına görə" medalları

8

Əsgər

Babayev Orxan Sarvan oğlu

17.04.2001

Qarahəsənli kəndi

11.11.2020

Qarahəsənli kənd qəbirstanlığı

“Vətən uğrunda”, “Xocavəndin azad olunmasına görə”,  və “Füzulinin azad olunmasına görə” medalları

9

Əsgər

Bağırov Aqil

Fazil oğlu

01.05.1995

Muğanlı kəndi

27.10.2020

Muğanlı kənd qəbirstanlığı

“Vətən uğrunda”, “Döyüşdə fərqlənməyə görə” və “Füzulinin azad olunmasına görə” medalları

10

Əsgər

Bəşirov Akif

Vahid oğlu

08.11.1988

Soyuqbulaq qəsəbəsi

08.10.2020

Köçvəlili kənd qəbirstanlığı

“Vətən uğrunda” və “Suqovuşanın azad olunmasına görə”  medalları

11

Əsgər

Cəfərov İbrahim

Şamil oğlu

13.01.1998

Yenigün kəndi

07.11.2020

Ağstafa şəhər qəbirstanlığı

“Vətən uğrunda” medalı

12

Əsgər

Cəlilov Xaləddin

 Asəf oğlu

13.04.2002

Yenigün kəndi

30.09.2020

Ağstafa şəhər qəbirstanlığı

“Vətən uğrunda” və “Cəsur döyüşçü” medalları

13

MAHHXHQ əsgər

Əhmədov Mahmud Fərman oğlu

02.08.1989

Ağstafa şəhəri

17.11.2020

Ağstafa şəhəri, Şəhidlər Xiyabanı

“Vətən uğrunda”,  "Laçının azad olunmasına görə" medalları, "Azərbaycan Respublikası Silahlı Qüvvələrinin 95 illiyi (1918-2013)" yubiley medalı, "Azərbaycan Ordusunun 100 illiyi (1918-2018)" yubiley medalı,  "Qüsursuz xidmətə görə" medalı

14

Gizir

Ələkbərov Məhəmmədəli Bayram oğlu

15.10.1990

Poylu kəndi

22.10.2020

Poylu kənd qəbirstanlığı

"Vətənə xidmətə görə" ordeni, “Vətən uğrunda”, "Zəngilanın azad olunmasına görə", "Hərbi xidmətlərə görə" medalları, "Azərbaycan Respublikası Silahlı Qüvvələrinin 95 illiyi (1918-2013)" yubiley medalı və "Azərbaycan Ordusunun 100 illiyi (1918-2018)" yubiley medalı

15

MAHHXHQ əsgər

Ələsgərov Mətləb

 Vüqar oğlu

18.07.1999

Köçəsgər kəndi

10.10.2020

Köçəsgər kəndi

“Vətən uğrunda” və “Füzulinin azad olunmasına görə” medalları

16

Əsgər

Əlizadə Xəyal

 Nəsrəddin oğlu

02.06.1995

Vurğun qəsəbəsi

10.11.2020

Vurğun qəsəbə qəbirstanlığı

“Vətən uğrunda”, "Suqovuşanın azad olunmasına görə" və "Şuşanın azad olunmasına görə" medalları

17

MAHHXHQ çavuş

Əmrahov Emin

 Əvəz oğlu

09.06.1989

Qırılı kəndi

29.10.2020

Qırılı kənd qəbirstanlığı

“Vətən uğrunda”, “Döyüşdə fərqlənməyə görə” və "Xocavəndin azad olunmasına görə"  medalları

18

Əsgər

Həsənli Elçin

Vaqif oğlu

16.06.1993

Həsənsu kəndi

08.11.2020

Abşeron rayonu, Masazır qəsəbəsi

“Vətən uğrunda”, “Cəsur döyüşçü” və "Şuşanın azad olunmasına görə"  medalları

19

Əsgər

Həsənov Elnur

 Elman oğlu

15.09.1992

Ağstafa şəhəri

17.11.2020

Ağstafa şəhəri, Şəhidlər Xiyabanı

“Vətən uğrunda”, “Cəsur döyüşçü” və “Şuşa uğrunda” medalları

20

MAHHXHQ çavuş

Həsənov Fariz

Şahin oğlu

12.02.1987

Dağ Kəsəmən kəndi

16.10.2020

Dağ Kəsəmən kənd qəbirstanlığı 

“Vətən uğrunda”, “Döyüşdə fərqlənməyə görə” və "Füzulinin azad olunmasına görə" medalları, o cümlədən "Qüsursuz xidmətə görə" medalı və "Azərbaycan Respublikası Silahlı Qüvvələrinin 95 illiyi (1918-2013)" yubiley medalı

21

Əsgər

Hüseynli Əliheydar Səlahəddin oğlu

14.04.1994

Qırılı kəndi

21.11.2020

Qırılı kənd qəbirstanlığı

“Vətən uğrunda”, “Döyüşdə fərqlənməyə görə”, “Xocavəndin azad olunmasına görə” və "Füzulinin azad olunmasına görə" medalları

22

Əsgər

İbrahimov Elçin

 Rövşən oğlu

23.09.1995

Ağstafa şəhəri

14.11.2020

Ağstafa şəhəri, Şəhidlər Xiyabanı

“Vətən uğrunda”, “Cəsur döyüşçü” və "Şuşanın azad olunmasına görə" medalları

23

Əsgər

İmaməliyev Elvin

Elsevər oğlu

09.05.1989

Qırılı kəndi

09.11.2020

Qırılı kənd qəbirstanlığı

“Vətən uğrunda”, “Cəsur döyüşçü” və "Şuşanın azad olunmasına görə" medalları

24

MAHHXHQ əsgər

İsmayılov Bahaləddin

 Temraz oğlu

31.08.1999

Muğanlı kəndi

31.10.2020

Muğanlı kənd qəbirstanlığı

"Vətənə xidmətə görə" ordeni və “Vətən uğrunda”, "İgidliyə görə",  "Şuşanın azad olunmasına görə", "Xocavəndin azad olunmasına görə" medalları

25

Əsgər

İsmayılov Rəhman

 Mehti oğlu

18.08.1995

Muğanlı kəndi

19.10.2020

Muğanlı kənd qəbirstanlığı

“Vətən uğrunda” medalı və “Cəbrayılın azad olunmasına görə”, "Qubadlının azad olunmasına görə" və "Hərbi xidmətlərə görə" medalları

26

Əsgər

Kərimov Sübhan

 Murtuz oğlu

29.01.1996

Qıraq Kəsəmən kəndi

12.11.2020

Qıraq Kəsəmən kənd qəbirstanlığı

“Vətən uğrunda”, “Döyüşdə fərqlənməyə görə” və "Şuşanın azad olunmasına görə" medalları

27

MAHHXHQ əsgər

Mədədov Asif Nəsir oğlu

01.06.1988

Kolxəlfəli kəndi

12.11.2020

Kolxəlfəli kənd qəbirstanlığı

“Vətən uğrunda”, “Döyüşdə fərqlənməyə görə”, "Şuşanın azad olunmasına görə" və "Hərbi xidmətlərə görə" medalları

28

MAHHXHQ əsgər

Məmmədli Fazil Razim oğlu

18.07.1998

Vurğun qəsəbəsi

16.10.2020

Vurğun qəsəbə qəbirstanlığı

“Vətən uğrunda”, “Döyüşdə fərqlənməyə görə” və "Füzulinin azad olunmasına görə" medalları

29

Gizir

Məmmədli Rüfət Vidadi oğlu

23.11.1993

Saloğlu qəsəbəsi

12.11.2020

Saloğlu qəsəbə qəbirstanlığı

“Vətən uğrunda”, “Döyüşdə fərqlənməyə görə”, "Şuşanın azad olunmasına görə" və "Kəlbəcərin azad olunmasına görə" medalları

30

Əsgər

Məmmədov Asəf Mehman oğlu

01.07.1995

Poylu qəsəbəsi

17.11.2020

Poylu kənd qəbirstanlığı

“Vətən uğrunda”, “Cəsur döyüşçü” və "Şuşanın azad olunmasına görə" medalları

31

MAHHXHQ çavuş

Mehtizadə Qurban Aydın oğlu

16.12.1996

Göycəli kəndi

28.09.2020

Göycəli kənd qəbirstanlığı

“Vətən uğrunda” və "Kəlbəcərin azad olunmasına görə" medalları

32

Gizir

Məmmədli Turan Raqif oğlu

07.12.1993

Göycəli kəndi

01.12.2020

Göycəli kənd qəbirstanlığı

 

“Vətən uğrunda” və "Füzulinin azad olunmasına görə" medalları

33 MAXE Məmmədov Etibar Saday oğlu

1994

Yaradullu kəndi

28.09.2020

Tatlı kənd qəbirstanlığı

“Vətən uğrunda” medalı

34

MAHHXHQkiçik çavuş

Namazov Mahmud Ələsgər oğlu

01.03.1992

Qıraq Kəsəmən kəndi

29.10.2020

Qıraq Kəsəmən kənd qəbirstanlığı

“Vətən uğrunda”, “Döyüşdə fərqlənməyə görə” və "Füzulinin azad olunmasına görə" medalları

35

MAHHXHQ

Namazov Taleh Zülfəli oğlu

28.07.1999

Düzqışlaq kəndi

27.10.2020

Düzqışlaq kənd qəbirstanlığı

“Vətən uğrunda”, “Döyüşdə fərqlənməyə görə” və "Füzulinin azad olunmasına görə" medalları medalları

36

Əsgər

Nəzərli Vasif Zahid oğlu

04.03.2000

Vurğun qəsəbəsi

13.11.2020

Vurğun qəsəbə qəbirstanlığı

“Vətən uğrunda”, “Cəsur döyüşçü” və "Şuşanın azad olunmasına görə" medalları

37

Əsgər

Orucov Elmir Elyar oğlu

04.01.2002

Poylu kəndi

 

19.11.2020

Bakı şəhəri, Suraxanı rayonu

“Vətən uğrunda” medalı

38

MAHHXHQkiçik çavuş

Orucov Xudayət Vilayət oğlu

04.09.1987

Yenigün kəndi

17.11.2020

Ağstafa şəhəri, Şəhidlər Xiyabanı

“Vətən uğrunda” və "Laçının azad olunmasına görə" medalları

39

MAHHXHQ

Piriyev Elşən Şəfalət oğlu

24.09.1989

Kolxəlfəli kəndi

02.10.2020

Kolxəlfəli kənd qəbirstanlığı

“Vətən uğrunda”, “Cəsur döyüşçü”, "Qubadlının azad olunmasına görə", "Kəlbəcərin azad olunmasına görə" medalları. Həmçinin "Qüsursuz xidmətə görə" medalı və "Azərbaycan Respublikası Silahlı Qüvvələrinin 95 illiyi (1918-2013)" yubiley medalı.

40

Baş gizir

Qəfərov Rəvan Elxan oğlu

10.07.1991

Dağ Kəsəmən kəndi

30.10.2020

Dağ Kəsəmən kənd qəbirstanlığı

“Vətən uğrunda”, “Döyüşdə fərqlənməyə görə” və "Füzulinin azad olunmasına görə" medalları. Həmçinin "Azərbaycan Ordusunun 100 illiyi (1918-2018)" yubiley medalı.

41

MAHHXHQ əsgər

Quliyev Rusif Asim oğlu

09.09.1989

Yenigün kəndi

 

05.11.2020

Ağstafa şəhəri, Şəhidlər Xiyabanı

 

“Vətən uğrunda”, "Şuşanın azad olunmasına görə" medalları. Həmçinin "Hərbi xidmətlərə görə" medalı və "Azərbaycan Ordusunun 100 illiyi (1918-2018)" yubiley medalı

42

MAHHXHQ əsgər

Quliyev Təbriz İlqar oğlu

05.08.1994

Qırılı kəndi

28.10.2020

Qırılı kənd qəbirstanlığı

“Vətən uğrunda”, “Döyüşdə fərqlənməyə görə” və "Zəngilanın azad olunmasına görə" medalları

43

MAHHXHQ əsgər

Salyayev Aqil Anar oğlu

23.10.1996

Qarayazı qəsəbəsi

26.10.2020

Köçvəlili kənd qəbirstanlığı

“Vətən uğrunda” və "Füzulinin azad olunmasına görə" medalları

44

Əsgər

Səfərov Əfqan Nadir oğlu

08.03.1997

Həsənsu kəndi

26.10.2020

Həsənsu kənd qəbirstanlığı

“Vətən uğrunda”, “Döyüşdə fərqlənməyə görə” və "Füzulinin azad olunmasına görə" medalları

45

Əsgər

Şıxməmmədov Hikmət Azər oğlu

06.12.1995

Dağ Kəsəmən kəndi

16.11.2020

Dağ Kəsəmən kənd qəbirstanlığı

“Vətən uğrunda” və “Cəsur döyüşçü” medalları 

46

Əsgər

Şıxməmmədov Natiq Zakir oğlu

20.04.1991

Dağ Kəsəmən kəndi

17.10.2020

Dağ Kəsəmən kənd qəbirstanlığı

“Vətən uğrunda” və “Cəbrayılın azad olunmasına görə” medalları

47

Gizir

Süleymanov Orxan Oruc oğlu

20.07.1990

Saloğlu qəsəbəsi

 

30.10.2020

Saloğlu qəsəbə qəbirstanlığı

“Vətən uğrunda”, "Cəsur döyüşçü" və “Cəbrayılın azad olunmasına görə” medalları. Həmçinin "Azərbaycan Respublikası Silahlı Qüvvələrinin 90 illiyi (1918-2008)" yubiley medalı və "Azərbaycan Respublikası Silahlı Qüvvələrinin 95 illiyi (1918-2013)" yubiley medalı.

48

Əsgər

Vəliyev Ayxan Kamil oğlu

14.12.1995

Dağ Kəsəmən kəndi

 

16.11.2020

Dağ Kəsəmən kənd qəbirstanlığı

 

“Vətən uğrunda”, “Cəsur döyüşçü” və "Şuşanın azad olunmasına görə" medalları. 

49

Gizir

Yolçuyev Azad Nizami oğlu

11.04.1985

Kolayır kəndi

05.11.2020

Kolayır kənd qəbirstanlığı

“Vətən uğrunda”, "Şuşanın azad olunmasına görə" və "Kəlbəcərin azad olunmasına görə" medalları. Həmçinin "Azərbaycan Respublikası Silahlı Qüvvələrinin 90 illiyi (1918-2008)" yubiley medalı və "Azərbaycan Respublikası Silahlı Qüvvələrinin 95 illiyi (1918-2013)" yubiley medalı.

50. MAXE Mustafayev Ramiz Bağman oğlu

11.05.1989

Ağstafa şəhəri

 

29.01.2021

Ağstafa şəhəri, Şəhidlər Xiyabanı

 
51. Əsgər Bayramov İlkin Bayram oğlu

11.08.2001 

Pirili kəndi

16.04.2021

Pirili kənd qəbirstanlığı

"Hərbi xidmətlərə görə" medalı

 

Keçidlər