Şriftin ölçüsü :

Saytın rəngi :

Şəhidlər

Sıra sayı

Soyadı, adı, atasının adı

Doğulduğu tarix(gün, ay,il)

Vəfat etməsinin, həlak olmasının səbəbi (hansı şəraitdə)

Dəfn olunduğu yer

1.

Qasımov Atif Asim oğlu

02.10.1973

Ağdərə rayonun Kokaçot kənd uğrunda gedən döyüşlərdə həlak olub

Ağstafa rayonu Zəlimxan kəndi.

2.

Əliyev Vidadi Namaz oğlu

14.01.1958

Ağstafa rayonun Köhnəqışlaq kəndində xidməti vəzifəsini yerinə yetirərkən həlak olub

Ağstafa rayonu Köçəsgər kəndi.

3.

Omarov Məhəmməd Vahid oğlu

05.06.1974

Pravakar yüksəkliyi uğrunda gedən döyüşlərdə həlak olub

Ağstafa Şəhidlər Xiyabanı

4.

Əhmədov Şeyda Zirəddin oğlu

18.06.1957

Qazax rayonunun Daşsalahlı kəndində döyüş zamanı həlak olub

Ağstafa Şəhidlər Xiyabanı

5.

Mustafayev Elçin Ziyaddın oğlu

12.01.1966

Ballıqaya uğrunda gedən döyüşlərdə həlak olub

Ağstafa Şəhidlər Xiyabanı

6.

Məmmədov Məmməd Qara oğlu

07.10.1967

Qızılhacılı kəndində erməni quldurlarına qarşı gedən döyüşlərdə həlak olub

Ağstafa Şəhidlər Xiyabanı

7.

Namazov Asim Əhməd oğlu

24.05.1967

Köhnəqışlaq kəndi uğrunda gedən döyüşlərdə həlak olub

Ağstafa rayonu Saloğlu kəndi

8.

Yusifov Ramiz Vəliyullah oğlu

27.01.1961

Vəlixan meşəsində gedə döyüşlərdə həlak olub

Ağstafa rayonu Xılxına kəndi.

9.

Vəliyev Səhrəddin Qara oğlu

17.03.1966

Qarabağ uğrunda gedən döyüşlərdə Çıldıran ətrafında qəhrəmancasına həlak olub

Ağstafa rayonu Böyük-Kəsik kəndi

10.

Əmirxanov Fuad Əmirxan oğlu

10.07.1969

Lələkənd döyüş əməliyyatı zamanı həlak olub

Qazax rayonu Əzizbəyli kəndi Şəhidlər Xiyabanı

11.

Sədiyev Natiq Rəhim oğlu

16.04.1966

Qızılhacılı kəndində erməni quldurlarına qarşı gedən döyüşlərdə həlak olub

Ağstafa Şəhidlər Xiyabanı

12.

Səmədov Oktay Səməd oğlu

25.01.1965

Xeyrimli kəndində gedən döyüşlərdə həlak olub

Ağstafa rayonu Eynallı kəndi

13.

Abdullayev Asif Ədilxan oğlu

08.12.1958

Qubadlı rayonu ərazisində gedən döyüşlərdə həlak olub

Ağstafa Şəhidlər Xiyabanı

14.

Nəsibov Eldar Qasım oğlu

20.01.1971

Laçın rayonunda gedən döyüşlərdə həlak olub

Ağstafa Şəhidlər Xiyabanı

15.

Vəliyev Ələddin Həmid oğlu

1970

Quşçu Ayrım kəndində ermənilərə qarşı döyüşlərdə həlak olub

Ağstafa rayonu Aşağı Göycəli kəndi

16.

Bağırov Müzəffər Əli oğlu

27.10.1959

Ağdam rayonunda döyüş zamanı həlak olub

Ağstafa rayonu Vurğun qəsəbəsi.

17.

Abdullayev Sübhan Tahir oğlu

15.10.1970

Qubadlı rayonu Yuxarı Cibikli kəndində döyüş zamanı həlak olub

Ağstafa rayonu Zəlimxan kəndi.

18.

Ramizov Məcid Binəli oğlu

06.02.1970

Ağdam rayonunda Fərrux təpəsi ətrafında vuruşma zamanı həlak olub

Ağstafa rayonu Sadıqlı kəndi.

19.

Əsgərov Mərdan Məhəmmədəli oğlu

22.06.1968

Aşağı Əksipara kəndində erməni hücumunu dəf edərkən həlak olub

Ağstafa Şəhidlər Xiybanı

20.

Salıfov İlqar Hacı oğlu

14.11.1964

Qızılhacılı kəndində gedən döyüşlərdə həlak olub

Ağstafa rayonu Dağ Kəsəmən kəndi

21.

Poladov Elşən Zakir oğlu

29.03.1963

Fərəhli kəndində gedən döyüşlərdə həlak olmuşdur

Ağstafa Şəhidlər Xiyabanı

22.

Nəsibov Arif Əmiraslan oğlu

01.06.1967

Şuşa rayonu Daşaltı uğrunda gedən döyüşlərdə həlak olub

Ağstafa rayonu Düzqışlaq kəndi

23.

Hüseynov Kərəm Bayraməli

1973

Ağdərə rayonu istiqamətində döyüş zamanı mərmi partlayışında həlak olub

Ağstafa rayonu Xılxına kəndi

24.

İsayev Əsgər İsmayıl oğlu

17.01.1974

Lələkənd Provokar yüksəkliyi uğrunda gedən döyüşlərdə həlak olub

Ağstafa rayonu Pirili kəndi

25.

Hüseynov imran Aqranom oğlu

23.08.1970

Qanlı Dərə mövqeyi uğrunda döyüşdə həlak olub

Ağstafa rayonu Tatlı kəndi

26.

Ələsgərov Vahid Mətləb oğlu

01.04.1972

Lələkənd döyüş əməliyyatı zamanı həlak olub

Ağstafa Şəhidlər Xiyabanı

27.

Məmmədov Eyvaz Əli oğlu

25.09.1969

Lələkənd döyüş əməliyyatı zamanı həlak olub

Qazax rayonu Əzizbəyli kəndi. Şəhidlər Xiyabanı

28.

Musayev Eldəniz Həsən oğlu

21.05.1969

Lələkənd döyüş əməliyyatı zamanı həlak olub

Ağstafa rayonu Vurğun qəsəbəsi

29.

Məmmədov Vaqif Əli oğlu

10.02.1971

Lələkənd döyüş əməliyyatı zamanı həlak olub

Ağstafa Şəhidlər Xiyabanı

30.

Həsənov Əjdər Əli oğlu

01.04.1969

Lələkənd döyüş əməliyyatı zamanı həlak olub

Qazax rayonu Əzizbəyli kəndi. Şəhidlər Xiyabanı

31.

Mehtiyev Söhrab Müzəffər oğlu

21.07.1969

Lələkənd döyüş əməliyyatı zamanı həlak olub

Qazax rayon Əzizbəyli kəndi. Şəhidlər Xiyabanı

32.

Abdullaye Bayram Əsəd oğlu

19.04.1972

Lələkənd döyüş əməliyyatı zamanı həlak olub

Ağstafa Şəhidlər Xiyabanı

33.

Nağıyev Fəxri Nəsir oğlu

30.11.1972

Qələmçə yüksəkliyi uğrunda döyüşdə həlak olub

Ağstafa rayonu Tatlı kəndi

34.

Əliyev Kərim Valeh oğlu

17.02.1970

Lələkənd döyüş zamanı həlak olub

Ağstafa Şəhidlər Xiyabanı

35.

Nuriyev Zabit Şamil oğlu

24.03.1974

Provakar yüksəkliyi uğrunda döyüşlərdə həlak olub

Ağstafa rayonu Sadıqlı kəndi

36.

İsmayılov Yusif Hüseyn oğlu

24.02.1969

Tatlı kəndində gedən döyüşdə aldığı güllə yarasından həlak olub

Ağstafa rayonu Tatlı kəndi

37.

Əliyev Şakir İsfəndiyar oğlu

09.07.1958

Ağdərə uğrunda gedən döyüşlərdə həlak oub

Ağstafa Şəhidlər Xiyabanı

38.

Abdullayev Dursun Məhəmməd oğlu

30.11.1972

Kəlbəcər rayonunda döyüşdə həlak olub

Ağstafa Şəhidlər Xiyabanı

39.

Sarıyev Lətif Mülkədar oğlu

20.07.1974

Goranboy rayonunun Gülüstan kəndi uğrunda gedən döyüşlərdə həlak olub

Ağstafa Şəhidlər Xiyabanı

40.

Bayramov Habil Şahvələd oğlu

12.04.1972

Ağdərə bölgəsində döyüşlərdə həlak olub

Ağstafa rayonu Sadıqlı kəndi

41.

Bayramov Rəhman Dursun oğlu

16.05.1973

Qələmçə yüksəkliyi uğrunda gedən döyüşdə aldığı güllə yarasından həlak olub

Ağstafa rayonu Sadıqlı kəndi

42.

Əliyev Sirac Şöhrət oğlu

27.06.1973

Ağdam rayonunun Paprəvənd kəndi uğrunda gedən döyüşlərdə həlak olub

Ağstafa rayonu Qırılı kəndi

43.

Cəlilov Abdurəhim Səhlədar oğlu

25.08.1969

Ağdərə bölgəsində erməni işğalçılarına qarşı döyüşlərdə həlak olub

Ağstafa Şəhidlər Xiyabanı

44.

Məmmədov Bəhlul Aslan oğlu

08.10.1971

Qızılhacılı kəndində xidməti vəzifəsini yerinə yetirərkən aldığı güllə yarasından həlak olub

Qazax rayonu Əzizbəyli kənd Şəhidlər Xiyabanı

45.

Bayramov Sabir Qəhrəman oğlu

01.05.1966

Ağdam rayonunun müdafiəsi zamanı döyüşlərdə aldığı güllə yarasından həlak olub

Ağstafa Şəhidlər Xiyabanı

46.

Məmmədov Faiq Mopir oğlu

02.09.1974

Ağdərə rayonunda döyüş zamanıyaralanmış və həlak olmuşdur

Ağstafa rayonu Saloğlu qəsəbəsi

47.

Budaqov Mehralı Tofiq oğlu

17.06.1973

Tatlı kəndində xidməti vəzifəsini yerinə yetirərkən aldığı güllə yarasından həlak olub

Ağstafa rayonu Dağ Kəsəmən kəndi

48.

Murğuzov Vaqif Xəliyullah oğlu

12.10.1974

Füzuli rayonunun Böyük Bəhmənli kəndində xidməti vəzifəsini yerinə yetirərkən həlak olmuşdur

Ağstafa Şəhidlər Xiyabanı

49.

Ələkbərov Süleyman Dursun oğlu

20.10.1967

Ağdamda döyüş bölgəsində aldığı güllə yarasından həlak olmuşdur.

Ağstafa rayonu Poylu kəndi

50.

Əliyev Elvar Məhərrəm oğlu

01.03.1968

Beylaqan bölgəsində erməni işğalçılarına qarşı döyüşlərdə həlak olub

Ağstafa Şəhidlər Xiyabanı

51.

İsmayılov Emil Yaqub oğlu

1973

Ağdərə rayonunda hərbi tapşırığı yerinə yetirərkən qəhrəmancasına həlak olmuşdur

Məzarı yoxdur

52.

İsmayılov Qəşəm Abbas oğlu

13.08.1968

Ağdam rayonunun Novruzlu kəndi ətrafında gedən döyüşlər zamanı həlak olub

Ağstafa rayonu Qıraq Kəsəmən kəndi

53.

Əsədov Vüqar Komissar oğlu

28.02.1975

Tərtər rayonunda xidməti vəzifəsini yerinə yetirərkən aldığı güllə yarasındın həlak olub

Ağstafa rayonu Eynallı kəndi

54.

Məmmədov Gündüz Katib oğlu

07.03.1975

Füzuli rayonunun Aşağı Seyidəhmədli kəndində gedən döyüşlərdə aldığı güllə yarasından həlak olmuşdur

Ağstafa rayonu Köçəsgər kəndi.

55.

Musayev Arif Adil oğlu

30.08.1975

Kəlbəcər rayonunda gedən döyüşlərdə qəhrəmancasına həlak olmuşdur

Ağstafa rayonu Muğanlı kəndi.

56.

Yaqubov Məmməd Kamal oğlu

04.02.1962

Kəlbəcər rayonunda gedən döyüşlərdə qəhrəmancasına həlak olmuşdur

Ağstafa rayonu Dağ Kəsəmən kəndi

57.

Rzayev Vüsal Nəsib oğlu

17.07.1975

Kəlbəcər rayonunda gedən döyüşlərdə qəhrəmancasına həlak olmuşdur

Ağstafa rayonu Qırılı kəndi

58.

Məmmədov Vüqar Məmməd oğlu

18.08.1973

Qazax rayonunda xidməti vəzifəsini yerinə yetirərkən döyüş mövqeyində güllə yarasından həlak olmuşdur.

Ağstafa rayonu Qarahəsənli kəndi

59.

Salıfov Qurban Əsgər oğlu

18.01.1975

Ağdərədə Qlobus 2 yüksəkliyi uğrunda gedən döyüşlərdə həlak olmuşdur

Ağstafa rayonu Xətai kəndi

60.

Mərdanov Elxan Eynal oğlu

21.03.1966

Ağdam rayonunun müdafiəsi zamanı döyüşlərdə aldığı güllə yarasından həlak olub

Ağstafa Şəhidlər Xiyabanı

61.

Abbasov Bəkir Sovet oğlu

03.03.1965

Füzuli bölgəsində xidməti vəzifəsini yerinə yetirərkən aldığı güllə yarasından həlak olub

Ağstafa rayonu Qırılı kəndi

62.

Məmmədov Eldəniz Subut oğlu

15.06.1971

Füzuli bölğəsində xidməti vəzifəsini yerinə yetirərkən aldığı güllə yarasından həlak olub

Ağstafa rayonu Dağ Kəsəmən kəndi

63.

Məmmədov Etibar Əvəz oğlu

25.06.1967

Füzuli bölğəsində xidməti vəzifəsini yerinə yetirərkən aldığı güllə yarasından həlak olub

Ağstafa Şəhidlər Xiyabanı

64.

Həsənov Arzu Malçı oğlu

01.02.1976

Tərtər bölgəsində xidməti vəzifəsini yerinə yetirərkən aldığı güllə yarasından həlak olub

Ağstafa Şəhidlər Xiyabanı

65.

İbrahimov Nazim Tofiq oğlu

21.08.1967

Köhnəqışlaq mövqeyində erməni kəşfiyyat qrupu tərəfindən öldürülmüşdür

Ağstafa rayonu Sadıqlı kəndi

66.

Atakişiyev Çingiz Aslan oğlu

03.1 1.1974

Tərtər rayonu- Ağdərə istiqamətində döyüşdərdə həlak olmuşdur

Ağstafa rayonu Köçəsgər kəndi.

67.

Hüseyinov Şahlar Hüseyin oğlu

13.05.1975

Tərtər rayonunun müdafiəsində gedən döyüşlərdə qəhrəmancasına həlak olmuşdur

Ağstafa Şəhidlər Xiyabanı

68.

Məmmədov Alqayıt Murtuz oğlu

28.12.1975

Tərtər rayonunda döyüş tapşırığını yerinə yetirərkən həlak olmuşdur

Ağstafa rayonu Eynallı kəndi

69.

Abbasov Xəyyad Sovet oğlu

13.03.1963

Kəlbəcər rayonunun Omar yüksəkliyində gedən döyüşlərdə həlak olub

Ağstafa rayonu Qırılı kəndi

70.

Həsənov Nəriman Məhəmməd oğlu

20.02.1969

Kəlbəcər bölgəsinə Omar yüksəkliyində gedən döyüşlərdə həlak olub

Ağstafa rayonu Qırılı kəndi

71.

Orucov Çingiz Abdulla oğlu

12.01.1966

Tərtər rayonu-Ağdərə istiqamətində xidməti vəzifəsini yerinə yetirərkən aldığı qəlpə yarasından həlak olmuşdur

Ağstafa rayonu Qarahəsənli kəndi

72.

Namazov Seymur Kamil oğlu

28.06.1969

Kəlbəcər bölgəsində Omar yüksəkliyində gedən döyüşlərdə həlak olmuşdur

Ağstafa rayonu Aşağı Kəsəmən kəndi.

73.

Bayramov Akif Rahid oğlu

25.02.1965

Kəlbəcər bölgəsinə Omar Yüksəkliyində gedən döyüşlərdə həlak olmuşdur

Ağstafa rayonu Dağ Kəsəmən kəndi

74.

Xələfov Qərib Telman oğlu

26.10.1974

Tərtər rayonu - Ağdərə istiqamətində xidməti vəzifəsini yerinə yetirərkən həlak olmuşdur

Ağstafa rayonu Sadıqlı kəndi

75.

Hüseyinov İlqar Lətif oğlu

13.05.1972

Füzuli rayonu Seyidəhmədli kəndi uğrunda gedən döyüşlərdəhəlak olmuşdur.

Ağstafa rayonu Xətai kəndi

76.

Qayıbov Məhəmməd İsmayıl oğlu

1969

Füzuli rayonunda döyüş əməliyyatı zamanı aldığı güllə yarasından həlak olmuşdur

Ağstafa rayonu Poylu kəndi

77.

Əkbərov Ədalət Polad oğlu

05.05.1974

Tərtər rayonunda xidməti vəzifəsini yerinə yetirərkən mina partlayışından həlak olmuşdur

Ağstafa Şəhidlər Xiyabanı

78.

Məmmədrv İsmayıl Həsən oğlu

10.02.1967

Tərtər rayonunun Cəlilli kəndində mina partlayışından həlak olmuşdur

Ağstafa Şəhidlər Xiyabanı

79.

Məmmədov Əhməd Təvəkkül oğlu

22.02.1965

Ağdam rayonunda Nərgiztəpədə mina partlayışından həlak olmuşdur

Ağstafa rayonu Zəlimxan kəndi.

80.

Hüseyinov Eyvaz Əmiraslan oğlu

15.01.1973

Qazax rayonunda Korqayada mina partlayışı zamanı həlak olmuşdur

Ağstafa rayonu Köhnəqışlaq kəndi

81.

Əsgərov Ceyhun İsrayıl oğlu

05.01.1963

Tərtər rayonunda mina partlayışı zamanı həlak olub

Ağstafa rayonu Vurğu qəsəbəsi.

82.

Məmmədov Ağagül Saleh oğlu

12.08.1975

Tərtər rayonunda mina partlayışı zamanı həlak olub

Qaraghəsənlı kəndi.

83.

Əhmədov Vidadi Ələsgər oğlu

15.11.1973

Köhnəqışlaq kəndində düşmən gülləsindən həlak olub

Ağstafa rayonu Köçvəlili kəndi.

84.

Şıxalıyev İsrafil Qələndər oğlu

17.04.1973

Köhnəqışlaq kəndində qəlpə yarasından həlak olub

Ağstafa rayonu Köhnəqışlaq kəndi

85.

Əliyev Mehman Zakir oğlu

20.07.1970

Qazax rayonu İncə dərəsi ərazisində xidməti vəzifəsini yerinə yetirərkən mina parlayışından həlak olmuşdur

Ağstafa rayonu Xətai kəndi

86.

Abdullayev Çingiz Eldar oğlu

28.08.1973

Ağcəbədi rayonunda Azərbaycan Respublikasının hərbi birləşmələrinin müdafiəsi zamanı xidməti vəzifəsini yerinə yetirərkən düşmən tərəfindən açılan atəş nəticəsində həlak olub

Ağstafa rayonu Xətai kəndi

87.

Zeynalaov İlqar Raquf oğlu

24.09.1976

Murovdağ stiqamətində gedən döyüşlərdə həlak olmuşdur

Ağstafa rayonu Dağ Kəsəmən kəndi

88.

Məmmədov İlkin Ələşrəf oğlu

02.04.1977

Daşkəsəndə döyüş şəraitində xidməti vəzifəsini yerinə yetirərkən düşmən gülləsindən həlak olub

Ağstafa rayonu Zəlimxan kəndi

89.

Musayev Aqşin Vaqif oğlu

02.04.1978

Xidməti vəzifəsini yerinə yetirərkən düşmən tərəfindən atılan güllə yarasından həlak olub

Ağstafa rayonu Tatlı kəndi

90.

Həsənov Şamil Sovet oğlu

01.04.1980

Düşmən tərəfindən atılan güllə nəticəsində həlak olub

Ağstafa rayonu Tatlı kəndi

91.

Nəsibov Zaur Vaqif oğlu

25.05.1979

Xidməti vəzifəsini yerinə yetirərkən düşmən tərəfindən atılan güllə nəticəsində həlak olub

Ağstafa rayonu Poylu kəndi

92.

Bayramov Seymur Ziyəddin oğlu

06.10.1982

Düşmən tərəfindən atılan güllə nəticəsində həlak olub

Ağstafa rayonu Qarahəsənli kəndi

93.

İsmayılov Ələsgər Arif oğlu

06.10.1985

Xidməti vəzifəsini yerinə yetirərkən düşmən tərəfindən atılan güllə nəticəsində həlak olub

Ağstafa rayonu Aşağı Kəsəmən kəndi

94.

Qurbanov Elşən Nazim oğlu

08.03.1986

Tərtər rayonunun Qapanlı kəndində döyüş tapşırıgını yerinə yetirərkən düşmən tərəfindən acılan güllə yarasından həlak olub

Ağstafa Şəhidlər xiyabanı

95.

Musayev Yaşar Hümbət oğlu

03.10.1973

Ağdərə rayonun Narışlı kəndində döyüş zamanı həlak olub

Ağstafa Şəhidlər xiyabanı

96.

Nəsibov Qəhrəman Aydın oğlu

09.05.1966

Füzuli bölgəsindəgedən döyüş əməliyyatı zamanı həlak olub

Ağstafa rayonu Vurğun qəsəbəsi

97.

İsmayılov Ədalət Məhəmməd oğlu

10.08.1968

Ağstafa rayonunun Köhnəqışlaq kəndində güllə yayasından həlak olub

Ağstafa rayonu Köhnəqışlaq kəndi

98.

Omarov Tacir Məhəmməd oğlu

04.11.1974

Beylaqan rayonunda xidməti vəzifəsini yerinə yetirərkən güllə yarasından həlak olub

Ağstafa rayonu Xətai kəndi

99.

İlyasov Eldəniz Fikrət oğlu

26.08.1975

Tərtərin müdafiəsində xidməti vəzifəsini yerinə yetirərkən güllə yarasından həlak olub

Ağstafa rayonu Tatlı kəndi

100.

İsmayılov Tofiq İbrahim oğlu

02.08.1967

Füzuli bölgəsində aldıgı güllə yarasından həlak olub

Ağstafa Şəhidlər xiyabanı

101.

İsgəndərov Pərviz Hacıməmməd oğlu

21.04.1974

Qazax rayonunun Ballı Qaya mövqeyində xidməti vəzifəsini yerinə yetirərkən güllə yarasından həlak olub

Ağstafa rayonu Qarahəsənli kəndi

102.

Kərimov Füzuli Kərim oğlu

1972

Kəlbəcər rayonunda həlak olub

Ağstafa rayonu Muğanlı kəndi.

103.

Həsənov Ənvər Əlixan oğlu

23.04.1959

Beyləqan rayonunda,Böyük Bəhmənli kəndində xidməti vəzifəsini yerinə yetirərkən həlak olmuşdur

Ağstafa rayonu Poylu kəndi

104.

Əkbərov Rövşən Hacıkərim oğlu

26.09.1968

Füzuli bölqəsində Vətənin müdafiəsi zamanı aldığı güllə yarasından həlak olub

Ağstafa rayonu Kolxəlfəli kəndi.

105.

Omarov Ariz Nəriman oğlu

06.01.1974

Ağdam rayonunda yerləşən 703 saylı hərbi hissənin ərazisində düşmən tərəfindən acılan güllə yarasından həlak olub

Ağstafa rayonu Sadıqlı kəndi

106.

Qurbanov Elçin Camal oğlu

22.03.1985

Döyüş postunda səngərin üstündə mühəndis işləri apararkən düşmən tərəfindən atılan güllədən yaralanmış və məzuniyyətdə olarkən 230 saylı h/h vəfat etmişdir

Ağstafa rayonu Soyuqbulaq qəsəbəsi

107.

Yusifov Ramal Şofer oğlu

02.08.1983

Azərbaycan Respublikasının suverenliyi və ərazi bütövlüyü ugrunda həlak olub

Ağstafa rayonu Dağ Kəsəmən kəndi

108.

Musayev Mustafa Aşot(Əli) oğlu

14.11.1962

Azərbaycan Respublikasının suverenliyi və ərazi bütövlüyü ugrunda həlak olub

Ağstafa rayonu Dağ Kəsəmən kəndi

109.

Cəlilov Nurəddin Müsəddin oğlu

1970

Qazax rayonunun Quşçu Ayrım mövqeyində həlak olub

Ağstafa rayonu Qıraq Kəsəmən kəndi

110.

Əsgərov Suleyman Abbas oğlu

16.12.1989

Xidməti vəzifəsini yerinə yetirərkən düşmən tərəfindən acılan atəş nəticəsində həlak olmuşdur

Ağstafa rayonu Eynallı kəndi

111.

Cıdırov Şakir Yadigar oğlu

10.06.1975

Ağdam rayonunun Seysulan kəndində itgin düşüb

Ağstafa rayon Məhkəməsi- nin 29.02. 1996-cı il tarixli №2- 21 qətnaməsi

112.

Məmmədov Əsəd Məmməd oğlu

09.09.1966

Füzuli rayonunda itgin düşüb

Ağstafa rayon Məhkəməsi- nin №2-110 1995-ci il qətnaməsi

113.

Nəsəfov Məhəmməd Mehdi oğlu

10.07.1975

Füzuli rayonunun Aşağı Abdurəhmanlı kəndində itgin düşüb

Ağstafa rayon Məhkəməsi- nin 28.07.1997-cı il tarixli №2- 88 qətnaməsi

114.

Quliyev Eldar Elbrus oğlu

10.09.1975

Ağdam rayonunun Salahlı kəndində itgin düşüb

Gəncə Apelyasiya məhkəməsinin 05.10.2009-cu il tarixli 2 (104)-891 qətnaməsi

115.

Nəbiyev Elşad Telman oğlu

04.03.1974

Qazax rayonunda naməlum şəraitdə itgin düşüb

Ağstafa rayon Məhkəməsi- nin 20.06.1997-cı il tarixli №2-59 qətnaməsi

116.

Əhmədov Əhməd Paşa oğlu

24.12.1958

Ağdərə rayonunun Sərsənk su ambarı ətrafında itgin düşüb

Ağstafa rayon Məhkəməsi- nin 10.02.2000-cı il tarixli qətnaməsi

117.

Məmmədov Şaiq Fərman oğlu

1973

Agdərə bölgəsində itgin düşüb

Ağstafa rayon Məhkəməsi- nin 29.11.1999-cu il tarixli qətnaməsi

118.

Xəlilov Elşən Alı oğlu

1974

Beyləqan rayonunun Böyük Bəhmanlı kəndində itgin düşüb

Ağstafa rayon Məhkəməsinin 1997-ci il tarixli qətnaməsi

119.

Hacıyev Faiq Yusif oğlu

31.08.1969

Agdərə bölgəsində itgin düşüb

Ağstafa rayon Məhkəməsi- nin 2002-ci tarixli №2- 38 qətnaməsi

120.

Məhərrəmov Valeh Rəşid oğlu

26.08.1970

Agdərə bölgəsində itgin düşüb

Ağstafa rayon Məhkəməsi- nin 02.10. 2008-ci il tarixli №2- 76 qətnaməsi

121.

Bayramov Rasim Faiq oğlu

1959

Qazax rayonunun Xeyrimli kəndində itgin düşüb

Gəncə Apelyasiya Məhkəməsi-nin 05.10.2009-cu il tarixli 2 (104)-979 qətnaməsi

122.

Xixalayev Camal Əhməd oğlu

11.12.1974

Agdərə bölgəsində itgin düşüb

Ağstafa rayon Məhkəməsi- nin 1995-ci il tarixli №2- 81 qətnaməsi

123.

Seyfətov İlham Nüsrəddin oğlu

18.04.1975

Beyləqan rayonunda itgin düşüb

Ağstafa rayon Məhkəməsi- nin 2007-ci il tarixli №2-220 qətnaməsi

124.

Əsgərov Bəxtiyar Cəmşid oğlu

31.08.1975

Agdərə rayonunun Qlobus yüksəkliyi uğrunda gedən döyüşdə itgin düşüb

Ağstafa rayon Məhkəməsi- nin 1995-ci il tarixli № 2-1 qətnaməsi

125.

Məmmədov Kərim Əmir oğlu

02.03.1969

Murovdağ istiqamətində gedən döyüşlərdə itgin düşüb

Ağstafa rayon Məhkəməsi- nin 20.04.2012-ci il tarixli №2- (015)-188-12 qətnaməsi

126.

Səttarov İlham Zakim oğlu

1972

Beylaqan rayonunda xidməti vəzifəsini yerinə yetirərkən şəhid olmuşdur

Baki Şəhidlər Xiyabani

127.

Qəribov Cavanşir Mustafa oğlu

09.05.1963

Erməni quldurlarına qarşı döyüşdə şəhid olmuşdur.

Ağstafa Şəhidlər Xiyabanı

128.

Qurbanov Təbiət Aydın oğlu

06.06.1960

Zəngilan rayonunda gedən döyüşlərdə şəhid olmuşdur

Ağstafa Şəhidlər Xiyabanı

129.

İsmayılov Xıdır Rza oğlu

25.01.1965

Qazax rayonunun Əksipara kəndinin müdafiəsində şəhid olmuşdur.

Ağstafa rayonu Eynallı kəndi

130.

İsmayılov Şamil İzumit oğlu

16.12.1966

Qazax rayonunda şəhid olmuşdur

Qazax şəhəri

131.

Qasımov Sakit Vaqif oğlu

01.01.1977

Gədəbəydə xidməti vəzifəsini yerinə yetirərkən şəhid olmuşdur.

Ağstafa rayonu Köhnəqışlaq

132.

Qasımov Əfrasiyab Əli oğlu

23.06.1956

Köhnəqışlaq kəndi uğrunda döyüşdə şəhid olmuşdur

Ağstafa Şəhidlər Xiyabani

133.

Məmmədov Cəlil Nadir oğlu

10.06.1965

Cəbrayıl rayonunda şəhid olmuşdur.

Vurğun qəsəbəsi

134.

Məmmədov Qalib Qulu oğlu

13.06.1973 Göyçay rayonu

Xidməti vəzifəsini yerinə yetirərkən şəhid olmuşdur.

Göyçay rayonu

135.

İsmayılov Mübariz Məcid oğlu

1962

Ağdərə rayonunda şəhid olmuşdur.

Ağstafa Şəhidlər Xiyabani

136.

Mustafayev Nəriman Abdulla oğlu

09.05.1956

Laçın rayonu ərazisində gedən döyüşdə şəhid olmuşdur

Ağstafa rayonu Köçvəlili kəndi

137.

Yusifov İlqar Aydın oğlu

06.02.1971

Ağdərə rayonunda şəhid olmuşdur.

Ağstafa rayonu Muğanlı kəndi

138.

Babanlı Fariz Şahməddin oğlu

06.08.1973

Laçın rayonu uğrunda gedən döyüşlərdə şəhid olmuşdur.

Ağstafa rayonu Muğanlı kəndi

139.

Əhmədov Məcid Oqtay oğlu

06.11.1965

Qazax rayonunun Bağanıs Ayrım kəndində şəhid olmuşdur.

Ağstafa rayonu Pirili kəndi

140.

Cəfərov Məmmədkərim Sosu oğlu

15.10.1964 Qazax rayonu

Qazax rayonunda erməni quldurlarına qarşı döyüşdə şəhid olmuşdur.

Ağstafa rayonu Saloğlu qəsəbəsi

141.

Hüseyinov Şahmar Hüseyn oğlu

13.05.1975

Tərtər rayonunda şəhid olmuşdur.

Ağstafa rayonu Göycəli kəndi

142.

Novuzov Rahib Vəli oğlu

29.06.1970

Ağdərə bölgəsində gedən döyüşdə şəhid olmuşdur

Ağstafa rayonu Köçəsgər kəndi

143.

Abbasov Elman Həmzə oğlu

1965

Ağdam rayonunun Sarıcalı kəndi uğrunda gedən döyüşdə şəhid olmuşdur.

Ağstafa rayonu Köhnəqışlaq kəndi

144.

Vəliyev Xalid Xanhüseyn oğlu

1973 Ağcabədi rayonu

Gədəbəy rayonunda xidməti vəzifəsini icra edərkən şəhid olmuşdur.

Ağcabədi rayonu

145.

Məmmədov Hüseyn Hüseyn oğlu

10.04.1953

Ermənilər tərəfindən atılan mərmi nəticəsində şəhid olmuşdur.

Ağstafa RİHB-nin 17.01.2001 ci il tarixli Sərəncamı

146.

Əliyev Ruslan Əbil oğlu

20.08.1980

Mərmi qəlpəsindən şəhid olmişdur.

Ağstafa RİHB-nin 14.10.2008 ci il tarixli Sərəncamı

147.

Əliyev Elşən Əbil oğlu

09.01.1988

Mərmi qəlpəsindən şəhid olmişdur.

Ağstafa RİHB-nin 14.10.2008 ci il tarixli Sərəncamı

148.

Tağıyeva Mirvari İslam qızı

19.05.1963.

Ermənilər tərəfindən atılan mərmi nəticəsində şəhid olmuşdur.

Ağstafa RİHB-nin 13.05.1999 cu il tarixli Sərəncamı

149.

Hüseyinov Yunis Hacıkərim oğlu

1940

Ermənilər tərəfindən atılan mərmi nəticəsində şəhid olmuşdur.

Ağstafa RİHB-nin 21.04.2008 ci il tarixli Sərəncamı

150.

Xələfov Fərhad Bəkir oğlu

25.01.1980

Ermənilər tərəfindən atılan mərmi nəticəsində şəhid olmuşdur.

Ağstafa RİHB-nin 07.01.2011-ci il tarixli Sərəncamı

151.

Orucov Mirzə Abbasqulu oğlu

02.02.1942

Ermənilər tərəfindən meşədə qətlə yetirilib.

Ağstafa RİHB-nin 02.05.2002-ci il tarixli Sərəncamı

152.

Orucov Məqsəd Mirzə oğlu

15.09.1971

Ermənilər tərəfindən meşədə qətlə yetirilib.

Ağstafa RİHB-nin 02.05.2002-ci il tarixli Sərəncamı

153.

Abbasov Elşən Abbas oğlu

20.06.1984.

Ermənilər tərəfindən basdırılmış minaya düşmüşdür.

Ağstafa RİHB-nin 05.08.2002-ci il tarixli Sərəncamı

154.

Abbasov Samir Akif oğlu

07.08.1987

Ermənilər tərəfindən basdırılmış minaya düşmüşdür.

Ağstafa RİHB-nin 05.08.2002-ci il tarixli Sərəncamı

155.

Musayeva Aynur Mustafa qızı

25.09.1987

Ermənilər tərəfindən atılan mərmi nəticəsində şəhid olmuşdur.

Ağstafa RİHB-nin 12.06.2002-ci il tarixli Sərəncamı

156.

Şahniyarova Arifə Məmməd qızı

1942

Ermənilər tərəfindən atılan mərmi nəticəsində şəhid olmuşdur.

Ağstafa RİHB-nin 16.10.2000-c il tarixli Sərəncamı

157.

Əliyev Şəhriyar Zülfəli oğlu

07.03.1978

Ermənilər tərəfindən atılan mərmi nəticəsində şəhid olmuşdur.

Ağstafa RİHB-nin 17.01.2001-ci il tarixli Sərəncamı

158.

Məmmədov Orman İsa oğölu

27.06.1984

Ermənilər tərəfindən atılan mərmi nəticəsində şəhid olmuşdur.

Ağstafa RİHB-nin 16.09.2000-ci il tarixli Sərəncamı

159.

Əsgərova Gülnar İsmayıl qızı

13.03.1990

Ermənilər tərəfindən atılan mərmi nəticəsində şəhid olmuşdur.

Ağstafa RİHB-nin 15.07.2004-cü il tarixli Sərəncamı

160.

Abbasova Tünzalə Qurban qızı

22.01.1961

Ermənilər tərəfindən snayper gülləsi ilə qətlə yetirilmişdir.

Ağstafa rayonu Köhnəqışlaq kəndi

161.

Qasımov Sərxan Vaqif oğlu

02.01.1995

Tərtər rayonunun Çaylı kəndində hərbi əməliyyatların gedişi  zamanı həlak olmuşdur

Ağstafa rayonu Dağ Kəsəmən kəndi

162.

Şəbiyev Kəramət Şəmkir oğlu

30.04.1995

Xidməti vəzifəsinin yerinə yetirilməsi zamanı düşmən tərəfindən atılan güllə nəticəsində vəfat etmişdir.

Ağstafa rayonu Aşağı Kəsəmən kəndi

163.

Tatarov Adil Əli oğlu

28.01.1999

Düşmən tərəfinin növbəti təxribatının qarşısını alarkən, döyüş tapşırığını yerinə yetirən zaman həlak olub

Qıraq Kəsəmən kənd qəbirstanlığı

164.

Sadıqov Vüqar Lətif oğlu

15.05.1987

Tovuz rayonu ərazisində düşmən tərəfinin növbəti təxribatının qarşısını alarkən, döyüş tapşırığını yerinə yetirən zaman həlak olub

Göycəli kənd qəbirstanlığı

165.

Mustafazadə Elçin Arif oğlu

26.09.1992

Tovuz rayonu ərazisində düşmən tərəfinin növbəti təxribatının qarşısını alarkən, döyüş tapşırığını yerinə yetirən zaman həlak olub

Həsənsu kənd qəbirstanlığı

166.

Babayev Yaşar Vasif oğlu

29.06.1987

Tovuz rayonu ərazisində düşmən tərəfinin növbəti təxribatının qarşısını alarkən, döyüş tapşırığını yerinə yetirən zaman həlak olub

Köçəsgər kənd qəbirstanlığı

167.

İsmayılov Nazim Əfqan oğlu

07.10.1996

Tovuz rayonu ərazisində düşmən tərəfinin növbəti təxribatının qarşısını alarkən, döyüş tapşırığını yerinə yetirən zaman həlak olub

Kolxəlfəli kənd qəbirstanlığı

168.

Əliyev Tahir Çingiz oğlu

11.02.2002

05.08.2022-ci il tarixindəLaçın rayonunda çətin relyefli ərazidə xidməti döyüş tapşırığını yerinə yetirərkən sıldırım qayalıqlardan qopan qaya parçasının üzrəinə düşməsi nəticəsində həlak olub

Ağstafa  rayon Şəhidlər Xiyabanı

169.

Muradov Seyfəddin Mahmud oğlu

09.09.1993

2022-ci ilin 12-si gecə və 13-ü səhər saatlarında Ermənistan silahlı qüvvələri tərəfindən Azərbaycan-Ermənistan dövlət sərhədinin Daşkəsən, Kəlbəcər, Laçın və Zəngilan istiqamətlərində genişmiqyaslı hərbi təxribatını qarşısını alarkən.

Ağğöl kənd qəbirstanlığı

170.

Omarov Eşqin Nəsib oğlu

10.07.2003

2022-ci ilin 12-si gecə və 13-ü səhər saatlarında Ermənistan silahlı qüvvələri tərəfindən Azərbaycan-Ermənistan dövlət sərhədinin Daşkəsən, Kəlbəcər, Laçın və Zəngilan istiqamətlərində genişmiqyaslı hərbi təxribatını qarşısını alarkən.

Aşağı Kəsəmən kənd qəbirstanlığı

 

Keçidlər